1. 15. 05. 2017

  O ČEZ kapra se v Nákří utkaly čtyři desítky rybářů

  Celkem 36 rybářů, včetně žen a dívek, z toho 17 dětí, se v sobotu 13. května 2017 utkalo v Nákří na Českobudějovicku o ČEZ kapra a Nákeřského kapra, které skrýval pod svou hladinou zdejší návesní rybník Čekánek. Akce, kterou podpořila Skupina ČEZ, byla součástí programu letošního Oranžového roku v okolí Jaderné elektrárny Temelín.


 2. 14. 05. 2017

  Kočárkovo-koloběžková rallye v Číčenicích

  Den matek je velmi krásný svátek, který je rozšířen po celém světě. Oficiálně připadá na druhou květnou neděli. V obci Číčenice tento svátek oslavují tradiční procházkou z Číčenic přes Strpí a Újezdec a zpět do Číčenic s ratolestmi v kočárkách, na kolech nebo na koloběžkách.


 3. 12. 05. 2017

  Duatlon Tálín v sobotu přivítá děti i dospělé

  Až stopadesát účastníků očekávají v sobotu 13. května 2017 organizátoři na startu duatlonu v Tálíně na Písecku. Otevřený závod, jehož hlavním partnerem je v rámci programu Oranžového roku Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ, bude současně Krajským přeborem dětí.


 4. 10. 05. 2017

  Májový pochod na Vysoký Kamýk

  I když ještě pár dní před to vypadalo, že na Vysoký Kamýk vyběhneme spíše na běžkách, nakonec se počasí umoudřilo, sluníčko na nás vykouklo a my jsme se mohli vydat v pondělí 1.5.2017 na Májový pochod na Vysoký Kamýk, který se konal jako první akce v rámci Oranžového roku 2017 v obci Všemyslice. Tradičně se vycházelo z neznašovské návsi nebo od Horácké hospůdky ze Všeteče.


 5. 02. 05. 2017

  Rybáři nachytali v zahájské Strouze téměř devět metrů ryb

  Bez sedmi centimetrů rovných devět metrů ryb nachytali v sobotu 29. dubna 2017 účastníci obecních rybářských závodů v Zahájí na Českobudějovicku. Do akce, kterou připravila obec s podporou Skupiny ČEZ, se za vydatné divácké podpory zapojilo celkem 28 lovců, deset dětí a osmnáct dospělých.


 6. 02. 05. 2017

  Čarodějnice v Číčenicích

  Ani v letošním roce nezůstala obec Číčenice bez tradičního pálení čarodějnic a stavění májky.


 7. 29. 04. 2017

  Jarní úklid a vítání jara v Dražíči

  V opravdu aprílovém počasí se v sobotu 22.4.2017 sešlo téměř padesát účastníků všech věkových kategorií na akci Jarní úklid obce a  vítání jara, kterou uspořádala obec Dražíč ve spolupráci s Jadernou elektrárnou Temelín Skupiny ČEZ.


 8. 22. 04. 2017

  Pohár Skupiny ČEZ získala devítiletá stolní tenistka

  Absolutní vítězkou letošního Velikonočního turnaje pro malé a velké o Pohár Skupiny ČEZ v Číčenicích na Strakonicku se v neděli 16. dubna stala devítiletá Tereza Novotná. Hráčka, trénující ve Vodňanech, která za dva týdny oslaví desáté narozeniny, získala poháry hned dva. Zvítězila totiž nejen v dětské kategorii, ale nejlepší byla i mezi dospělými, do jejichž turnajové části byla zařazena mimořádně.


 9. 06. 04. 2017

  Prodejem velikonočních výrobků podpořily děti z Dřítně útulek pro psy

  Velikonočními tvořivými dílnami pro děti, rodiče a veřejnost, pokračoval ve středu 5. dubna 2017 program akcí Oranžového roku v Dřítni na Českobudějovicku. Nadstavbou dříteňské Velikonoční školy, kterou finančně podpořila Jaderná elektrárna Temelín, byla finanční sbírka pro psí útulek.


 10. 02. 04. 2017

  Jihočeští včelaři oslavili v Olešníku své stopadesátileté jubileum

  Jihočeští včelaři oslavili v sobotu 1. dubna 2017 v Olešníku na Českobudějovicku 150. výročí založení včelařského spolku Dzierzon, jednoho z prvních ryze českých spolků svého druhu v regionu. Spolek vznikl v tehdejším Volešníku přes odpor rakousko-uherských úřadů a sdružoval chovatele z celých jižních Čech. Slavnosti, která byla součástí Oranžového roku v okolí Jaderné elektrárny Temelín, se zúčastnily zhruba tři stovky lidí.