Zájem o prohlídku Temelína dvojnásobně převýšil volná místa

Zájem o prohlídku Temelína dvojnásobně převýšil volná místa

Kapacita volných míst na prohlídku Temelína v sobotu 30.7.2016 byla vyčerpána a registrace zájemců byla zastavena. Zájem veřejnosti podle vedoucího komunikace Petra Šuleře dvojnásobně překročil počet volných míst. Elektrárna proto připravuje obdobnou akci na konec letošního roku.

Přes 400 zájemců se prostřednictvím telefonu objednalo na prohlídku největší české elektrárny pouhých šest hodin po otevření registrace. Po dvou dnech tak byla kapacita autobusů, které projedou s podrobným výkladem přísně střeženým areálem, zcela vyčerpána. „Zájem byl obrovský. Už od jarních měsíců sledujeme vyšší počet návštěvníků našeho infocentra, ale že kapacitu dne otevřených dveří naplníme během několika hodin, jsme nečekali,“ uvedla Jitka Lhotská z Infocentra jaderné elektrárny.

Na příští sobotu nabídl Temelín 810 míst pro lidi, kteří se chtějí podívat k výrobním blokům, chladicím věžím i kontejnmentu, který ukrývá jaderný reaktor. Navýšení počtu návštěvníků je podle pracovníků elektrárny z organizačních i bezpečnostních důvodů nemožné. „Vzhledem k zájmu lidí jsme začali s přípravou adventních nočních prohlídek, které se uskuteční v jiné atmosféře a budou dostupné i lidem z okolí,“ dodává vedoucí komunikace Temelína Petr Šuleř.

Mezi přihlášenými účastníky podle něj dominují Češi, v řadě případů jde ale o obyvatele jiných krajů, kteří na jihu Čech tráví dovolenou. „Mezi přihlášenými je hodně lidí z Prahy, nebo třeba severních Čech. Zdá se, že se opravdu potvrzuje trend aktivních dovolených v tuzemsku,“ vysvětloval mimořádný zájem.

V sobotu 30. července projedou registrovaní návštěvníci střeženým prostorem elektrárny a podívají se i do některých běžně uzavřených prostor. Zároveň je pro ně, stejně jako pro neregistrované návštěvníky, připraven program v Infocentru, včetně sportovních soutěží a ukázek.