Zajel jsem se podívat na TOUR

Zajel jsem se podívat na TOUR

Ahoj, jsem Volkswagen e-Golf a Jižní Čechy kolem Temelína křižuji od letošního jara. Už jsem toho na svých cestách viděl hodně, ale to, co jsem zažil v sobotu 10.9.2016 v campu Vltavín u soutoku Vltavy s Lužnicí, to mi málem vybilo baterky.

Tour de France zná asi každý, ale věděli jste, že se jezdí taky TOUR de Týn? Třeba já ne a to se letos jel už 14. ročník!

Nápad uspořádat pro partů kamarádů a známých slavnou TOUR po Vltavotýnsku se urodil v hlavách dvou kamarádů Petra Prokeše (PRO) a Martina Koloucha (KOLO), které už nebavilo prohánět se na kole kolem Týna samotné.

Jak říká PRO-KOLO: „Prvního ročníku v roce 2003 se účastnilo devět odvážlivců, no a letos už nás tady je asi padesátka. Závodíme v kategoriích děti, junioři, ženy a muži. Hlavní cenou pro celkového vítěze je „putovní kolo“ – viz foto“.

Délka trasy se pohybuje každý rok okolo 25 kilometrů a trasu PRO-KOLO každý rok cíleně pozměňuje tak, aby závodníci poznali celé Vltavotýnsko. V posledních letech je TOUR navíc zakončována koncertem „Dobré směsi“ country hudebníků z Týna a okolí.

Závěrem PRO-KOLO ještě dodává: „Vážíme si všech závodníků, kteří nejsou líní za námi přijet, vyšlápnout si pár kopců, udělat si tak žízeň a pak to všechno odborně probrat u pivka“.

Takže jak vidíte, TOUR de Týn se stává stále prestižnějším závodem. Za sebe můžu říct, že jsem si to krásné sobotní odpoledne se všemi závodníky a hlavně závodnicemi pěkně užil a už teď se těším na další ročník.

Šlapkám zdar!!!