Vltavotýnský čtvrtmaraton 2016

Vltavotýnský čtvrtmaraton 2016

Dne 20. srpna 2016 se konal v areálu loděnice RK Týn a na přilehlé cyklostezce již 7.ročník závodů na 5 a 10 km po názvem Vltavotýnský čtvrtmaraton.

„Na letošní závody se prezentovalo 67 dospělých a 22 dětských závodníků a víc jak polovina závodníků využila možnost dřívější registrace přes naše webové stránky,“říká Ing. Karel Harbáček, předseda klubu.

Dětské závodníky čekalo 100 metrů od nejmenších až po 400 metrů po nejstarší. Všichni byli oceněni medailemi a po skončení dětského závodu si dětští účastníci losovali hodnotné ceny z bohaté tomboly.

Dospělí závodníci se vydali v 16 hodin na trať 5 km z Týna do osady Břehy a zpět po cyklostezce kolem Vltavy s cílem na zahradě loděnice RK Týn. „Tuto trať zdolal i nejmladší 11ti letý odvážlivec Dan Procházka,“ chválí nejmladšího účastníka Harbáček. O tři čtvrtě hodiny později odstartoval závod na 10 km. Běželo se na stejné trati, ale dvě kola. Po doběhu posledních závodníků a kontrole výsledků následovalo vyhlášení vítězů a dalších ocenění. Podrobné výsledky naleznete na www.rk-tyn.cznebo www.behej.com .

„Po závodech nastala volná zábava s živou country kapelou a s možností zapůjčit si v naší půjčovně kajak, kanoi či raft a vyzkoušet si jízdu alespoň po „hladké“ vodě po Vltavě přímo před loděnicí. Řada závodníků i diváků tuto možnost využila,“ doplnil Harbáček a na závěr neopomněl poděkovat organizátorům: „Za bezvadné zorganizování celé akce děkuji partě lidí, kteří se na přípravě a průběhu závodu podíleli. Bez těchto lidí by to prostě nešlo. Velký dík patří nejen všem sponzorům, ale též nezištnému nasazení hlavních tahounů celé akce – manželům Kleinovým.“