Veteráni v Týně bojovali u stolů posedmé

Druhou dubnovou sobotu přijelo do ČEZ Sportovní haly v Týně 53 hráčů stolního tenisu ve věku nad 40 let. Hrál se 7. ČEZ Veterán CUP, který uspořádal SKST Týn za podpory ČEZ Jaderné elektrárny Temelín. Pro pořadatele byl počet hráčů příjemným překvapením, více hráčů (67) se zúčastnilo pouze prémiového ročníku v r. 2013. Pro turnaj byly vypsány čtyři věkové kategorie, a to 40+, 50+, 60+ a 70+. Soutěž ve čtyřhře se hrála bez věkového rozdělení.

Opět se do Týna na konec sezóny sjela početná a kvalitní účast. ČEZ Veterán CUP si mezi jihočeskými stolními tenisty udělal výborné jméno a hráči se sem pravidelně a rádi vracejí. Nechyběla ani jihočeská jednička Michal Vávra spolu s dalšími kvalitními hráči ve všech kategoriích.

„K vidění bylo spoustu pěkných zápasů, Nejdramatičtější bylo finále čtyřhry kde dvojice Pavel Jašek a Tomáš Borovka porazila Michala Vávru a Petra Staňka v pátém setu 17:15. Veteráni se v Týně znovu sejdou na podzim, kdy sehrají svůj osmý turnaj, který má díky podpoře ČEZ výbornou úroveň a to sportovní i společenskou,“ chválí si dlouholetou spolupráci s energetiky Josef Skalák, předseda SKST Týn.

Pamětní plaketu si z Týna odvezl nejstarší hráč turnaje Jaroslav Novák ze Studené (ročník 1939).

Výsledky 7. ČEZ Veterán CUP Týn 2016:

Kategorie 40+ (13 hráčů):

Semifinále: Vávra (zahraničí)- Jašek (zahraničí)-3:0, Jungvirt (zahraničí) – Borovka (Vodňany) 3:1. Finále: Vávra - Jungvirt 3:0. Soutěž útěchy vyhrál Jan Janoud (Prachatice)

Kategorie 50+ (18 hráčů):

Semifinále: Broulim (Zahraničí)-Vejda (Týn) 3:0, Nitranský (Prachatice) - Mareš (Protivín) 2:3. Finále: Broulim – Mareš 3:1. Soutěž útěchy vyhrál Petr Cimburek (Písek)

Kategorie 60+ (12 hráčů):

Semifinále: Kučera (Týn) – Lambert (Pojbuky) 3:2, Ivan (Sokol Tábor) – Turek V. (Vodňany) 3:1. Finále: Kučera - Ivan 3:1. Soutěž útěchy vyhrál Petr Švára (Milevsko)

Kategorie 70+ (10 hráčů):

Semifinále: Pražák (Veselí n L.) – Mls (Blatná) 3:0, Šoukal (Ševětín) – Novák (Studená) 3:0.   Finále: Pražák - Šoukal 3:0 Soutěž útěchy vyhrála  Věra Šišková (Blatná)

Čtyřhra (24 dvojic):

Semifinále: Vávra, Staněk – Mastný, Nitranský 3:0, Jašek, Borovka – Jungvirt, Broulim 3:0.   Finále: Vávra, Staněk - Jašek, Borovka 2:3.