Večerní Týnský kros

Až překvapivá účast skoro osmi desítek účastníků v 1. ročníku nočního terénního běhu Týnem a okolím v sobotu 5. března 2016 příjemně překvapila pořadatele z RK Týn. Připraveny byly dvě tratě 8,5 a 15 km. Start i cíl byl v loděnici RK Týn a trasa vedla po nábřeží Vltavy poté k rozhledně Semenec, kde na závodníky čekal okruh lesem Semenec (1 nebo 2 kola podle délky tratě) a zpět do loděnice pořádajícího klubu. Pro delší trať se na prezentaci rozhodlo celkem 40 závodníků.

Nikdo se na noční náročné trati neztratil ani nezranil, jen pár účastníků si trať prodloužilo krátkým blouděním, přestože na trati bylo několik kontrol pro snadnější orientaci. "Protože na několika místech tratě křižovaly veřejnou komunikaci, byla z důvodu zvýšení bezpečnosti většina závodníků označena reflexní páskou na rukáv, které nám věnovala Skupina ČEZ,"   vysvětluje Ing. Karel Harbáček, předseda oddílu a pokračuje: "Doufejme, že i přes náročnost tratě se všem zúčastněným závod líbil a rádi přijedou na následující ročníky."

Absolutně nejrychlejší na 8,5 km byl Robin Hyšpler mezi muži a Šárka Grabmülerová mezi ženami, na 15 km pak zvítězili Jaromír Habara mezi muži a Jana Bartušková mezi ženami. Podrobné výsledky jednotlivých kategorií a odkaz na fotogalerii najdete na http://www.rk-tyn.cz

"Těšíme se na další setkání třeba ještě letos, a to na Vltavotýnském čtvrtmaratonu 20.8., při splouvání Malše 10.9. nebo na závodech seekajaků O Vltavotýnskou kremroli 5.11.," zve za spokojené pořadatele pan Harbáček zájemce na další akce.