Vánoční výstava ručních prací v Infocentru ETE

Vánoční výstava ručních prací v Infocentru ETE

Až do 10. ledna 2017 můžete v temelínském zámečku obdivovat a zároveň si koupit výrobky paní Marie Bendlové a paní Renáty Vláškové.

 „Marie i Renáta jsou velmi milé a příjemné dámy a jsou dobrovolnými spolupracovnicemi Klubu seniorů SENIOR ŠANCE v Týně nad Vltavou, kde vedou kroužek Tvořivé dílny. Renáta se práci v klubu věnuje už několik let a letos se k nám přidala i Marie,“ říká Jiřina Krejčová z Klubu seniorů a pokračuje: „Paní Marie je neuvěřitelně zručná a houževnatá, což je patrné v  každém rukodělném výrobku, který se zrodí z práce jejích rukou.“

Paní Marie Bendlová je rodačka z  Doubravky u Týna nad Vltavou a v Jaderné elektrárně Temelín pracovala v úseku ekonomiky. V současné době je v důchodu.

Mojí největší láskou je výšivka technikou richelieu, které se věnuji mnoho let,“ svěřuje se paní Bendlová. Každé její vyšívané dílko je ukázkou neuvěřitelné trpělivosti, dovednosti a nespočetných hodin práce strávených při jejich realizaci.

To však není její jediná záliba. Marie propadla kouzlu pletení výrobků z  papíru, které ani zdaleka však nepřipomínají tento křehký materiál. V  jejím provedení výrobky vypracované touto technikou nabývají vzhledu pletení z  proutí a výrobky jsou velmi precizně a umně provedené.

Paní Renáta Vlášková bydlí v Týně nad Vltavou, kde je taky zaměstnaná jako prodavačka v  prodejně textilu.

„Paní Renáta je člověkem, který srší nápady v oblasti rukodělných činností. Není snad oblast, kterou by si nezkusila a něco hezkého nevytvořila,“ přibližuje druhou výtvarnici paní Krejčová. „Ráda pracuji se dřevem, navrhuji různé dekorativní předměty, které dál dekoruji třeba technikou krakelování a dekupage, věnuji se pletení, háčkování - speciálně háčkování hraček a různých známých postaviček. Není mi cizí ani práce s drátkem, sádrou a modelovací hmotou. Není snad den, kdy neobjevím zase něco nového,“ s úsměvem popisuje své různorodé činnosti paní Vlášková a zve všechny návštěvníky temelínského infocentra k prohlídce prodejní výstavy.

 

Infocentrum je otevřeno denně (kromě 24.,25.,26. a 31.12.2016 a 1.1.2017) od 9:00 do 16:00 hodin. Vstup je zdarma.