V Dívčicích si bude moci vystřelit každý

V Dívčicích si bude moci vystřelit každý

Pro širokou veřejnost, děti i dospělé, sportovní střelce i naprosté začátečníky je určena střelecká soutěž, kterou s podporou Skupiny ČEZ pořádá v sobotu 10. září pobočný spolek Asociace víceúčelových základních organizací Technických sportů a činností České republiky (AVZO TSČ ČR) v Dívčicích na Českobudějovicku. Akce odstartuje v 9 hodin v prostoru střelnice „v cihelně“.

„Jedná se o desátý jubilejní ročník soutěže ve střelbě ze standardní a sportovní malorážky (ze vzduchovky pro děti), která se již napevno zařadila do programu akcí konaných v rámci Oranžového roku v okolí Jaderné elektrárny Temelín a dlouhodobě se těší velkému zájmu jak místních obyvatel, tak dalších sousedních obcí,“ uvedl starosta Dívčic Radek Livečka.

Soutěž je otevřená všem zájemcům, tedy jak sportovním střelcům, tak zájemcům, kteří si střelbu chtějí vyzkoušet a poměřit své schopnosti s ostatními. „Nikdo nemusí mít strach, protože celá soutěž se odehraje pod dohledem zkušených střeleckých instruktorů a trenérů. Na střelnici bude k dispozici také občerstvení, ovšem nápoje z bezpečnostních důvodů pouze nealkoholické,“ poznamenal starosta.

Garantem akce je předseda místního pobočného spolku AVZO ČR, což je jakýsi nástupce někdejšího Svazarmu, a místostarosta Dívčic Zdeněk Jůsko. Veškerá střelecká stanoviště jsou krytá, takže soutěž může proběhnout i v případě nepříznivého počasí. Předpověď na víkend je ale příznivá, takže lze očekávat vynikající atmosféru.

Starosta připomněl, že dlouhodobá pravidelná podpora sportovních, kulturních a společenských aktivit v obci ze strany Jaderné elektrárny Temelín umožnila v obci rozvoj činnosti celé řady spolků. „Spolky a jejich členové jsou motorem aktivního života na venkově a v celém našem okolí. Pro nás je proto nesmírně důležité, že se jim i díky prostředkům od Skupiny ČEZ poměrně slušně daří a jsou životaschopné,“ konstatoval Livečka.

Obec Dívčice v současné době zahrnuje místně odloučené části: Dívčice (Dívčice ves  a Dívčice nádraží), Zbudov, Novosedly, Českou Lhotu a Dubenec. Má necelých 600 stálých obyvatel. Dívčicko představuje rozhodující část rozlohy takzvaných Zbudovských  blat.