U Temelína se bude v sobotu kouzlit

U Temelína se bude v sobotu kouzlit

Na odpoledne plné kouzelnické tématiky se mohou v sobotu 20.5.2017 těšit děti od dvou do patnácti let. U Infocentra Jaderné elektrárny Temelín proběhne čtvrtý ročník Temelínského čarování. Tři a půlhodinový program začíná ve 14 hodin a vstup je zdarma.

Organizátoři připravili pro malé návštěvníky hru „Škola čar a kouzel“ s celkem sedmi soutěžemi. „Děti se budou například učit kouzelnický trik, létat na koštěti nebo ovládat kouzelnou hůlku. Každý, kdo absolvuje všechny disciplíny, dostane čarodějnický diplom,“ představuje disciplíny Jana Gribbinová, vedoucí Infocentra JE Temelín. Děti, které přijdou v maskách, se budou moci zúčastnit soutěže o nejlepší čarodějnický kostým.

Soutěže budou doplňovat vystoupení dětských uměleckých souborů z MěDDM Týn nad Vltavou, kynologů a svoji techniku předvedou i temelínští hasiči.

Závěrečná půlhodina bude patřit profesionálnímu kouzelníkovi. Loni si atmosféru Temelínského čarování užilo 1200 lidí.

Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín zahájilo svůj provoz v roce 1991 v jedné z administrativních budov. V roce 1997 ČEZ infocentrum přestěhoval do zrekonstruovaných prostor v zámečku Vysoký Hrádek. V historických interiérech nabízí návštěvníkům řadu multimediálních expozic o jaderné energetice a fyzice (animované, hrané a 3D filmy, mlžná komora, modely elektrárny Temelín, virtuální prohlídka). Letos v březnu v infocentru přivítali jubilejního 600tisícího návštěvníka. V roce 2006 se u IC uskutečnil první svatební obřad. Do dnešního dne jich zde bylo celkem 91. Každoročně zde probíhají různé výstavy a akce pro veřejnost.