Tři červencové svatby v temelínském zámeckém parku

Tři červencové svatby v temelínském zámeckém parku

Počasí červencovým svatbám přálo, a tak Petr Macháček, starosta obce Temelín mohl na ostrůvku v zámeckém parku u temelínského infocentra oddat tři snoubenecké páry.

První prázdninový den, v pátek 1. července 2016 si své „ANO“ řekli Ludmila Zezumová (36) a Jiří Rychetský (45) z České Lhoty u Dívčic. „Žádost o ruku, to byl takový tajný dárek pro partnerku pod vánoční stromeček,“ svěřil se pan Rychetský, který až do roku 1996 pracoval na stavbě Temelína. „Příbuzní bydlí v Týně nad Vltavou, kolem elektrárny často jezdíme a zámecký park se svým ostrůvkem se nám moc líbí. Takže volba místa obřadu byla pro nás jasná,“ doplnili snoubenci, kteří svatbou udělali radost i svým dětem, patnáctiletému Lukášovi, devítileté Elišce, dvaapůlletému Adámkovi a pětiměsíční Evičce.

Jako svůj den „D“ si pan Josef Lukáš (25) a slečna Tereza Pořízková (22) z Týna nad Vltavou vybrali pátek 8. července. „V neděli 10.7. máme výročí, kdy jsme se dali dohromady. Svatbu jsme začali připravovat v dubnu a místo v zámeckém parku u Infocentra JE Temelín nás napadlo ihned. Toto místo je přímo stvořeno pro náš den D,“  říkají s úsměvem snoubenci.

V sobotu 16. července ve 13:00 hodin oddal starosta Macháček slečnu Petru Kotenovou a pana Lukáše Souchu z Písku. „Místo v zámeckém parku u temelínského infocentra nás napadlo jako první a o žádném dalším jsme neuvažovali. Prostředí kolem zámečku je velice zajímavým kontrastem přírody a jaderné elektrárny v pozadí,“ říkají novomanželé a pokračují: „Infocentrum jsme navštívili před 2 roky a celá expozice a prohlídka nás velice zaujala. Jaderná energetika by měla být součástí energetického mixu a jsme její příznivci.“

 

V srpnu jsou naplánované ještě tři svatby, čímž se po letošní sezóně celkový počet svatebních obřadů u Infocentra JE Temelín od roku 2006 zastaví na čísle 90.