Temelínská svatební sezóna zahájena

Temelínská svatební sezóna zahájena

Temelínský zámecký park přivítal v sobotu 30. dubna 2016 první letošní snoubence. Své „ANO“ si ve 12:00 hodin na ostrůvku za krásného jarního počasí řekli slečna Karolina Řepková (35) a pan David Bodeček (37) z Prahy. Snoubence oddal starosta obce Temelín Petr Macháček.

„Seznámili jsme se 30. dubna, a proto jsme chtěli i toto datum svatby. Každý rok slavíme čarodějnice jako naše výročí,“ svěřuje se nevěsta a s úsměvem dodává: „Přítel mne požádal o ruku přesně před rokem, takže naše datum tím bylo nakonec i jasně zvoleno a příteli se to nebude plést.“ Nevěsta vystudovala elektrotechnickou fakultu na ČVUT a elektrika je nejen její práce, ale i koníček už od školy. „Chtěli jsme se vzít někde venku a s ohledem na to, že mne přítel požádal o ruku u rozvodny Chodov, napadlo ho, jestli někdo nedělá svatby v takovýchto místech. Na internetu jsem našla článek o svatebních obřadech u temelínské elektrárny a bylo rozhodnuto. Ostrůvek u infocentra vypadal moc příjemně. A kdo by nechtěl mít svatební fotky s pozadím chladicích věží? Věžičky zámků a fontánky má každý,“ zdůvodnila nevěsta volbu netradičního svatebního místa.

Temelínskou elektrárnu nevěsta navštívila během studií na ČVUT. S využíváním jaderné energie pro výrobu elektřiny novomanželé souhlasí. „Oproti uhelným elektrárnám je to daleko čistější zdroj, který má spoustu dalších výhod a ty zdaleka převažují nad nevýhodami,“ shodují se novomanželé.

Na letošní rok je u temelínského infocentra naplánováno dalších 9 svateb.

https://www.facebook.com/ICTemelin/