Temelínská svatební sezóna skončila

Temelínská svatební sezóna skončila

Zatímco v temelínské elektrárně probíhá plánovaná odstávka výrobního bloku spojená s výměnou paliva, na ostrůvku v zámeckém parku přímo pod elektrárnou si v srpnu vyměnily prstýnky tři snoubenecké páry a vydaly se na společnou cestu životem.

V sobotu 6. srpna 2016 v 10 hodin oddal starosta obce Temelin Petr Macháček snoubence Martinu Mrázovou (51) a Vladimíra Doška (53) z Českých Budějovic. „Svatbu jsme začali plánovat před 4 měsíci. Ale o místě jsme měli jasno už dříve. Ostrůvek je krásné romantické místo v přírodě,“ shodují se novomanželé Doškovi, kteří temelínskou elektrárnu již navštívili a oba podporují využívání jaderné energetiky.

O týden později, v sobotu 13.8.2016 v 11:00 hodin si své „ANO“ řekli Pavla Hranáčová (31) a Erik Daniel (38) z Husince. „Datum 13.8. nám padl do oka. A temelínský zámecký park nás napadl po prohlednutí fotek z předchozí svatby. Místo nás zaujalo hlavně svou romantickou atmosférou,“ vysvětlili svoji volbu Danielovi. Nevěstu na ostrůvek přivedly dcery Natálka s Amálkou, které se na svatbu rodičů již moc těšily.

Letošní temelínskou svatební sezónu na ostrůvku v zámeckém parku zakončila v sobotu 20. srpna 2016 v 11 hodin albrechtická hasičská svatba. Starosta Petr Macháček oddal snoubence Magdu Šajbenovou (41) a Petra Siduma (40), velitele Sboru dobrovolných hasičů Albrechtice nad Vltavou. „Svatbu jsme začali připravovat od konce jara, místo v zámeckém parku dobře známe z předchozích návštěv infocentra a elektrárny, a tak bylo rozhodnuto. Měli jsme vlastně hned jasno, kde bychom chtěli být oddáni. Svatbu jsme naplánovali až na konec srpna, pro nás klidnější část léta,“ říká Petr Sidum, který již měl i možnost si prohlédnout vlastní elektrárnu v rámci exkurze s kolegy ze zastupitelstva obce Albrechtice nad Vltavou, jehož je členem již dvanáct let. „Bez využití jaderné energetiky si už náš dnešní stát ani nedokážeme představit. Především z hlediska stoupající spotřeby elektrické energie. Myslíme si, že je to čistý způsob výroby energie, který má budoucnost,“ doplňují novomanželé Sidumovi.

Celkový počet svatebních obřadů, kterým od roku 2006 svědčily věže temelínské elektrárny, se po letošní sezóně zastavil na čísle 90. „V letošním roce se na náš obecní úřad obrátilo celkem 15 párů s žádostí o svatební obřad. Z toho 11 svateb bylo u temelínského infocentra. Oddával jsem ale i synovce zpěvačky Lucie Bílé, který žije v katastru naší obce. Bylo to pro nás velké překvapení, když se mezi svatebčany objevila sama zpěvačka,“ říká s úsměvem starosta obce Temelín Petr Macháček.