Temelín má svůj profil na facebooku

Temelín má svůj profil na facebooku

Infocentrum JE Temelín. Tak se jmenuje nový facebookový profil Jaderné elektrárny Temelín.

Fanoušci stránky zde najdou zajímavosti z elektrárny, fotografie z exkurzí nebo krátká videa. Profil se aktuálně rozjíždí, má přibližně stovku fanoušků. I tak se zde obden objevuje nová zpráva. "Držíme facebookovou linku. Tedy minimum textu, naopak hodně fotografií a případně nějaká zajímavá videa. V těchto dnech připravujeme kampaň, chtěli bychom se dostat přibližně na tisíc fanoušků," říká Petr Šuleř, vedoucí komunikace elektrárny Temelín.

Aktuálně se ČEZ jaderné energetice na facebooku věnuje hlavně na profilu Pro jádro, které má přes 26 tisíc fanoušků. "Tomuto profilu rozhodně nechceme konkurovat a to ani obsahově. Pro jádro je hodně technicky zaměřené, my chceme informace podávat spíše odlehčeně. Jednou z důležitých cílových skupin budou studenti. Právě prostřednictvím facebooku jim chceme předávat fotografie z exkurzí," doplnil Šuleř.

Vedle exkurzí tak fanoušci už mohli na novém profilu najít stručnou informaci a především fotografie například zařízení, které dokáže odhalit desítky radionuklidů v lidském těle nebo jak se simuluje radioaktivní záření a jak se v takových podmínkách připravují temelínští hasiči.

Nový facebookový profil najdete na https://www.facebook.com/ICTemelin/