Své první hřiště mají děti ze Žďáru u Kaplice

Své první hřiště mají děti ze Žďáru u Kaplice

Město Kaplice vybudovalo nové dětské hřiště v místní osadě Žďár. Dosud zde vhodné místo pro dětské hry chybělo, tento stav pomohla napravit Nadace ČEZ, která na jeho vznik přispěla částkou téměř 260 tisíc korun.

O správu nového dětského hřiště v osadě Žďár o výměře 150 metrů čtverečních se postarají místní hasiči a bude volně přístupné všem dětem z obce i okolí. „V osadě Žďár dosud nebylo žádné hřiště pro děti, dokonce ani žádný samostatný herní prvek. Vybudované Oranžové hřiště tak místním dětem vytváří zcela nové příležitosti k aktivnímu trávení jejich volného času a bezpečné místo pro společná setkávání a kolektivní hry,“ uvedla Ivana Putzerová z MÚ Kaplice.

Na ploše se nyní nachází například houpadlo na pružině, věž s prolézacím tunelem, šplhací síť, skluzavka nebo houpačka hnízdo. Celkové náklady na vybudování nového hřiště se vyšplhaly na zhruba 280 tisíc korun, většinu Kaplici pomohl uhradit nadační příspěvek.

Nadace ČEZ pomáhá budovat dětská a sportovní hřiště od svého založení v roce 2002. Za tuto dobu podpořila vznik více než 400 hracích ploch ve všech krajích České republiky. „Každé Oranžové hřiště, k jehož vzniku jsme pomohli, nás nesmírně těší. V Kaplicích navíc zatím hřiště pro děti úplně chybělo. Věříme proto, že jim nabídne nové možnosti a zážitky, které pozitivně přispějí k jejich zdravému rozvoji,“ řekl František Lust, člen správní rady Nadace ČEZ.