Stezku za obřími kraslicemi navštívila hned první den tisícovka lidí

Stezku za obřími kraslicemi navštívila hned první den tisícovka lidí

Na kontě pro tělesně postiženou ženu je již 25 tisíc korun.

Více než osm desítek běžců na pěti a deseti kilometrové trase, bezmála tisícovka účastníků odpoledních rodinných her a procházky na Stezce za obřími kraslicemi, téměř 25 tisíc korun vybraných na nákup speciálního čtyřkolového skútru pro tělesně postiženou ženu. To je bilance sobotního startu Velikonoc na Hluboké 2016, jejichž hlavním partnerem je Jaderná elektrárna Temelín a Nadace ČEZ.

„Ačkoli nám počasí moc nepřálo, běžce ani další návštěvníky to neodradilo. Zájem znovu předčil naše očekávání,“uvedla organizátorka projektu Stezky za obřími kraslicemi, vedoucí Centra volného času Poškolák v Hluboké nad Vltavou, Valerie Chromá.

Stezka za obřími kraslicemi, která je dlouhá jedenáct kilometrů a je na ní umístěno jednadvacet 105 centimetrů vysokých a více než půl tuny vážících malovaných vajec z betonu, pocházejících z hlavy výtvarníka a designéra Matouše Holého, měla v Hluboké nad Vltavou svou premiéru loni, kdy ji navštívilo celkem 15 tisíc lidí.

„Je to skvělé spojení turistiky, sportu a charity. Jsme rádi, že u zrodu takto výjimečné akce pro celé rodiny a generace bez omezení, stojíme již od samého začátku. Mám obrovskou radost z toho, kolik je zde účastníků a kolik lidí se rozhodlo přispět na dobročinný projekt,“konstatoval vedoucí Útvaru komunikace Jaderné elektrárny Temelín Petr Šuleř.

Letošní výtěžek akce poputuje na nákup elektrického skútru pro paní Jitku Fikotovou, členku hlubockého pěveckého sboru Záviš. „ Jitce skútr usnadní nejen cesty na vystoupení, ale hlavně pohyb v osobním životě. Na jeho pořízení přispívá jako generální partner Skupina ČEZ a další partneři akce,“ připomněla Chromá.

Nejrychlejším běžcem na desetikilometrové trase hlubockého Velikonočního charitativního běhu byl David Vaš z TJ Sokol České Budějovice v čase 37 minut a 57 vteřin. Vítěznou běžkyní byla dle očekávání Valerie Soukupová ze stejného oddílu. Rodačka ze Zlivi na Českobudějovicku trasu zvládla v čase 42 minut a 46 vteřin.

„Dobrých skutků není nikdy dost a vzhledem k tomu, že pocházím nedaleko odsud je to pro mě i citová záležitost,“ řekla běžkyně, která má za sebou významné úspěchy i na světových půlmaratónských tratích.

 

Stezka za obřími kraslicemi letos vede od dvora Vondrov, kolem Loveckého zámečku Ohrada, přes centrum města Hluboká nad Vltavou a zámecký park, až na cyklostezku směřující do Purkarce. Zpět se výletníci mohou vydat po nově zbudované cyklostezce kolem sportovního přístavu a sportovních areálů s odbočkou do Zámostí.

Hlavní program hlubockých velikonočních oslav, včetně zpřístupnění trasy Stezky za obřími kraslicemi, který odstartoval v sobotu 26. března Velikonočním dobročinným během, potrvá do 15. května. „Do tohoto data mohou návštěvníci stezky přispívat v rámci vyhlášené sbírky přímo v našem infocentru zakoupením mapy či náramku,“ doplnil koordinátor projektu Jan Vlasák.

V loňském roce účastníci charitativního běhu darovali celkem 29 tisíc korun, za které pořadatelé pořídili sportovní vybavení pro hendikepovaného spoluobčana, cyklistu a bývalého mistra světa v cyklotrialu, Jaroslava Blažka.