Sportovní hry a Den dětí v Horních Kněžekladech

Sportovní hry a Den dětí v Horních Kněžekladech

Již týden před Dnem dětí, v sobotu 21. 5. 2016, se sešla dobrovolná pracovní skupina složená z občanů a dala si za cíl vyčistit od mechu a náletových travin povrch hřiště na míčové hry.

„Připravili jsme jim občerstvení a brigádní trička. Nápis „Obec Horní Kněžeklady, nejlepší místo k životu“ se všem zalíbil a modré tričko si hrdě všichni oblékli. Cíl byl splněn, hřiště je připraveno na dětský den,“ pochválil spoluobčany starosta obce Horní Kněžeklady Josef Drn.

V neděli 29. 5. 2016 se nebe mračilo již od rána. Pořadatelům Dětského dne ve Štipoklasech to samozřejmě přidělávalo starosti, protože na odpoledne bylo plánováno plno her, legrace a sladkých odměn pro místní děti. Předpovědi se však nevyplnily a krásné počasí provázelo celou akci. Děti si vyzkoušely tradiční soutěže jako skákání v pytli, přetahovanou, střelbu na brankáře a vědomostní soutěž. „Nejoblíbenější disciplínou zůstala střelba vzduchovkou na terč. Tady děti strávily nejvíce času a trpělivě se střídaly, aby na každého došla řada hned několikrát. Střeliva bylo dost, a tak vzduchovky nedostaly chvilku odpočinku. Na závěr si děti rozdělily sladké balíčky jako odměnu za odpolední sportovní výkon,“ zhodnotil starosta Josef Drn podařené dětské odpoledne pořádané v rámci Oranžového roku 2016.