Soutěž o Nákeřského kapra

Soutěž o Nákeřského kapra

Obec Nákří uspořádala v rámci „Oranžového roku 2016“ 10. ročník rybářské soutěže o Nákeřského kapra v obci Nákří na návesním rybníčku „Čekánek“. Akce se zúčastnilo 42 závodníků ve dvou kategoriích.

Těsně před zahájením soutěže proběhne seznámení s pravidly a už od 7,30 hodin závodníci zaujímají svá místa. Konec soutěže je tradičně ve 12,00 hodin, což závodníkům oznámí zvony na místním kostele Sv. Petra a Pavla. Poté proběhne vyhodnocení a předání cen závodníkům. V každé kategorii je oceněn také první úlovek, a to „ČEZ Ryba“. „Za ulovení první ryby jsme závodníky hned odměnili lahví sektu, v kategorii do 15-ti let samozřejmě nealko lahví,“ říká starosta obce Pavel Božovský.

První ulovená „ČEZ Ryba“

v kategorii do 15-ti let chytil závodník Žáček Jaroslav (29 cm, Kapr)

v kategorii nad 15 let chytil závodník  Mrhal Jaroslav (41 cm, Kapr)

Největší ulovenou rybu chytil

v kategorii do 15-ti let  závodník Kučera Lukáš (50 cm, Kapr)

v kategorii nad 15 let závodník Mlynář Jan (65 cm, Kapr)                         

(to je celkový vítěz rybářské soutěže o Nákeřského kapra, který získal věčně putovní pohár)

Kategorii nejvíc ulovených ryb na délku chytil

v kategorii do 15-ti let  závodník Čížek Karel (celkem na délku 293 cm)

v kategorii nad 15 let závodník Mrhalová Gabriela (celkem na délku 272 cm)

Byl také vyhodnocen poslední úlovek, který byl odloven 5 minut před koncem soutěže a ulovil ho Zdeněk Kunel (40 cm, Kapr)     

V průběhu závodů měli závodníci a přihlížející zdarma nápoje a pořadatel připravil opečené ryby a rybí polévku. „Celkově se lidé dobře bavili, počasí se povedlo a všichni už se těší na další ročník. Velké poděkování patří všem, kteří pomáhali zajistit tento ročník. Je těžké všechny vyjmenovat, aby se na někoho náhodou nezapomnělo. Akce se mezi lidmi ujala, o čemž svědčí jejich velký zájem,“ na závěr povedené akce poděkoval Pavel Božovský, starosta obce Nákří.