Sluchově postižení dostanou počítače

Sluchově postižení dostanou počítače

Předčasný vánoční dárek dostanou děti z Dětského domova pro sluchově postižené v Českých Budějovicích. Zaměstnanci Jaderné elektrárny Temelín se pro ně složili na novou techniku, Nadace ČEZ potom tuto částku ještě zdvojnásobila. Šek na osmdesát tisíc korun převzala symbolicky při příletu budějovického anděla 5.12.2016 ředitelka Domova a také mateřské, základní a střední školy pro sluchově postižené Ivana Macíková.

Jsou více než jiní odkázáni na techniku a internet. Pro komunikaci s rodinou, nebo přípravu do školy používají děti z Dětského domova pro sluchově postižené počítače prakticky denně. Nyní získají tři nově a spolu s tím i další techniku.

Pro děti se sluchovým, nebo kombinovaným postižením je v současné době taková technika naprostá nezbytnost. Moc jim to pomáhá v komunikaci, ale samozřejmě, nároky například na programy, nebo výkon rostou. I proto je pro nás tento dar velmi vítaný,“ řekla při převzetí šeku Ivana Macíková.

Peníze získaly děti především od zaměstnanců Jaderné elektrárny Temelín. Ti se v rámci programu „Plníme přání“ každoročně skládají na několik charitativních projektů. Prvním úspěšným byl právě příspěvek sluchově postiženým.  Peníze se vybraly neuvěřitelně rychle, jen během několika málo dnů. Nadace ČEZ potom požadovaných 40 tisíc zdvojnásobila a zajišťuje i veškeré nezbytné papírování,“ upřesnil za energetiky Petr Šuleř.

Počítače i například fotoaparát budou moci využívat všichni obyvatelé Domova hned po nákupu veškeré techniky. Nadace peníze uvolní v nejbližších dnech.

Nadace ČEZ vznikla v roce 2002 jako jedna z prvních firemních nadací v České republice. Každoročně podporuje řadu projektů, které reagují na aktuální potřeby společnosti. Mezi nejznámější patří Oranžové schody pro žáky a studenty s handicapem. Oranžové přechody zlepšují bezpečnost chodců, sport a volný čas podporuje Nadace  ČEZ prostřednictvím Oranžových hřišť. Na rozvoj komunit se soustředí Podpora regionů, životního prostředí se týká například program Stromy, veřejnost se zapojuje prostřednictvím aplikace EPP.  Grantové řízení Plníme přání patří mezi spíše menší, kdy do charitativních akcí zapojuje zaměstnance Skupiny ČEZ.