Slavnosti mrkve

Slavnosti mrkve

V sobotu 20. srpna 2016 uspořádalo město Zliv již 6. ročník Slavností mrkve. Letos se slavnosti přesunuly na náměstí u kostela. Hlavní pódium provázelo návštěvníky programem od jedné hodiny odpolední až do pozdních nočních hodin.

Celé odpoledne moderovala Katka Říhová, hlasatelka zpráv rádia Evropa 2, která přivítala obecenstvo společně se starostou města panem Štabrňákem. První hudební produkci předvedla dechová kapela Keramička, její vystoupení prokládaly se svými představeními folklórní soubor Bystřina a studio Chůdadlo. Bystřina zatančila, zazpívala a zahrála krásné písně ve dvou blocích, Chůdadlo předvedlo svůj program Dell Arte, kdy se mezi lidmi procházely postavy na vysokých nohách a s obříma rukama. Dalším vystoupením bylo divadlo Drak, Jiří a věž, zde diváci sledovali se zatajeným dechem souboj draka a prince o krásnou princeznu v provedení obřích loutek.

Po celé odpoledne probíhal na dalších místech pestrý program, ve stínu stromů v parku si pro děti připravil soubor Bystřina velké množství soutěží a her, kde se děti opravdu vyřádily.

V půl třetí odpoledne proběhl kulinářský koutek, do kterého místní dámy napekly a navařily velké množství pokrmů s mrkví.

Na druhé straně náměstí se usídlil místní sbor dobrovolných hasičů, který zde předvedl svou výstroj a výbavu a ve spolupráci s mateřským centrem Sluníčko zde řídil provoz několika motokár, které se po celé odpoledne nezastavily. Další zajímavou zastávkou byla tvůrčí dílnička u Racka, kde si děti mohly vyrobit hračky z dřevěných částí.

Kouzelník Radim Šoch předvedl zapeklitá kouzla, zatímco se za jeho zády přestavovala scéna pro další kapelu, tentokrát HE band. Při jejich písních se pomalu začalo stmívat a na scéně se objevily Hlubocké princezny se svým vystoupením ANDÍL-KOVÉ, což zkracuje názvy dospělé skupiny mažoretek Andílci a mužské části Tatínkové, kteří hrdě doplnili své partnerky a předvedli krásné vystoupení. Hned po jejich odchodu se tváře diváků rozpálily barvami ohně při ohňové show studia Chůdadlo, Ohně Karibiku. Kapela HE band se s fanoušky rozloučila za zvuků ohňostroje, který byl odpalován za náměstím. Po ohňostroji se hlavního pódia chopil DJ Martin Cihlář se svou oldies disko a parket i okolí se zaplnil tanečníky.

Velkou část náměstí po celou dobu slavností lemovala řada stánků, lidé zde mohli nakoupit nejrůznější pochoutky a nápoje nejen z mrkve. Agentura Duhovka si připravila stánek se stylovým airbrush tetováním a malováním na obličej nejen s motivy mrkve a fotokoutek s mrkvovým pozadím, odkud si návštěvníci odnesli milou vzpomínku v podobě veselých fotografií. „V průběhu odpoledne také probíhala tipovací soutěž, která vyzkoušela odhad soutěžících. Počet kusů mrkve v proutěném vozíku nejblíže odhadla návštěvnice, která si tento vozík plný mrkve odvezla domů. Další nejbližší odhadci získali po pytlících opět s mrkví. A děkujeme Skupině ČEZ, která nám v rámci Oranžového roku umožnila tyto slavnosti uspořádat,“ říká Kristýna Vantrubová, jedna z organizátorů tradiční zlivské akce.