Šárka Molnárová a její "Barvy čaker" v temelínském infocentru

Šárka Molnárová a její

Až do konce května 2016 v odpočinkové místnosti temelínského infocentra představuje svoji tvorbu a zájmy Šárka Molnárová.

Autorka se narodila v Českých Budějovicích, a když se v době dospívání rozhodovala, jakým směrem vzdělání se ubírat, zvolila si střední zdravotnickou školu, která ji však nenaplňovala. „Cítila jsem, že to, co je mi předáváno, není pro mě podstatné,“ říká Šárka Molnárová.  Po studiu nastoupila do nemocnice na oddělení Koronární jednotky, kde se jí její pochybnosti potvrdily. Pacienti se po čase vraceli se stejnou diagnózou….

Prošla si několika zaměstnáními - pískováním skla a zrcadel, pojišťováním a pak zůstala s dětmi na mateřské dovolené. Nyní pracuje jako průvodkyně Infocentra JE Temelín. „Díky této práci jsem se naučila komunikovat s lidmi, snížit práh trémy a začít chápat lidská jednání. To mě zavedlo k práci na sobě,“ svěřuje se paní Molnárová a pokračuje: „Nejprve jsem absolvovala výtvarné kurzy, později kurzy sebepoznání. Před osmi lety jsem začala vyrábět šperky různými technikami - ketlované a drátkované s korálky, z hmoty Fimo, křišťálové pryskyřice... Maluji obrazy na plátno a sklo, pletu košíky z pedigu, háčkuji...“ V současné době se ve stejné budově zdravotnické školy navrací ke studiu oboru psychosomatika. „Tento obor je mi blízký. V něm vnímám podstatu uzdravování. Současná výstava zahrnuje prvky tvořivého a lidského bytí, kterými disponuje každý z nás. Děkuji všem,“ říká Šárka Molnárová a zve na výstavu všechny návštěvníky infocentra.