První ostrý výjezd temelínských hasičů mimo elektrárnu

První ostrý výjezd temelínských hasičů mimo elektrárnu

Pouhé čtyři minuty trval přesun temelínských hasičů k dopravní nehodě. K té došlo dnes, 11.10.2016 dopoledne a temelínské hasiče k zásahu povolal krajský hasičský dispečink.

Nehoda se totiž stala na křižovatce II/105 a výjezdu z temelínské elektrárny. Na místo dorazila i temelínská záchranka. Ve dvou havarovaným vozidlech cestovaly čtyři osoby, z toho jedno dítě a těhotná žena. Dítě a těhotnou ženu převezla krajská záchranka na ošetření do Českých Budějovic. Nehoda je aktuálně na místě šetřena policií. Provoz na hlavní silnici omezen není.

Temelínští hasiči jsou součástí integrovaného záchranného systému kraje od začátku října. V nové podobě to byl jejich první ostrý zásah mimo areál elektrárny. Přímo na místě bylo z Temelína sedm hasičů a cisterna s vybavením pro vyprošťování osob. „Naštěstí nebyla potřeba nikoho z vozidel vyprošťovat. Úkolem našich hasičů tak byla likvidace několika litrů pohonných hmot, které z vozidla unikly. Každopádně se ukázalo, že nově nastavený systém funguje,“ uvedl Roman Havlín, ředitel Bezpečnosti elektráren ČEZ.