Předvánoční Týnfest ozdobili hvězdní Holy Moses

Předvánoční Týnfest ozdobili hvězdní Holy Moses

Nadšené publikum a skvělý výkon německé legendy trashmetalu, kapela Holy Moses, to byl vrchol letošního Týnfestu, který se 17.12.2016 uskutečnil v hlavním sále vltavotýnské sokolovny. Akce, jejímž generálním partnerem je tradičně Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ, nezklamala.

„Fantastický koncert, na němž se projevila i známá německá přesnost, mimochodem kapela dorazila na minutu přesně a vynikající, přátelská atmosféra na následné autogramiádě, nadchla každého včetně všech členů skupiny,“ uvedl produkční Týnfestu, Filip Valtr ze spolku Activ.

Na pódiu vltavotýnského Městského kulturního domu Sokolovna se vystřídalo celkem šest kapel. Vedle hvězdných Holy Moses se zde představili domácí A5, vltavotýnsko-táborské uskupení Meresiew, Animal Hate z Domažlic a pražští Cruadalach a Murder inc. z Berouna.

„Návštěvnost sice vzhledem k dalším hudebním akcím v České republice nestrhla rekord, ale znovu potvrdila, že o Týnfest je mezi posluchači této hudby trvalý zájem. Pro jeho pokračování v příštím roce si samozřejmě připravujeme další zajímavé hudební překvapení, ale jméno si zatím necháme pro sebe,“ poznamenal Valtr.

Holy Moses z Cách, města na hranicích Německa a Belgie, je charakteristická svým typickým thrashovým zvukem, ale především charismatickou zpěvačkou. Sabina Clasen je předchůdkyní Angely z Arch Enemy, Candace Kucsulain z Walls of Jericho a dalších dnešních hvězd, které se v metalu proslavily svým originálním hlasem. Sabina svůj styl brousí už od roku 1981. Holy Moses za tu doby vydali jedenáct alb, vystřídali devět bubeníků a jejich „metalové běsnění“ zná celý svět.

„Pokračování Týnfestu je možné především díky podpoře radnice, Skupiny ČEZ a dalších partnerů, jakou jsou například společnosti Hebík transport, Elsat a Graphite,“ dodal Valtr.

Posluchačům Týnfestu se Activ snaží nabídnout žánrovou „perlu“ každoročně. Loni se tak v Týně nad Vltavou představili například němečtí SDI.  Tradice hudebního festivalu Týnfest, od samého začátku podporovaného městem a temelínskou elektrárnou, se začala psát v roce 2008. První tři letní ročníky se odehrály na otáčivém hledišti v Bedřichových sadech, čtvrtý se konal v roce 2011 v Albrechticich nad Vltavou, přičemž současně vznikla zimní verze Týnfestu ve vltavotýnské Sokolovně. Od té doby se zde koná pravidelně v prosinci.

„Podpora Jaderné elektrárny Temelín je důležitá pro spolkový život ve městě v oblasti sportu i kultury. Aktivity spolku Activ jsou jen jedním z mnoha konkrétních příkladů výsledků spolupráce mezi městem a Skupinou ĆEZ,“ konstatoval v této souvislosti starosta Týna nad Vltavou Milan Šnorek.