Posezení s hasiči v Číčenicích

Posezení s hasiči v Číčenicích

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a to je období, kdy se v obci Číčenice již tradičně koná „posezení s hasiči“.

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a to je období, kdy se v obci Číčenice již tradičně koná „ posezení s hasiči“.

A tak tomu bylo i nyní – Posezení – se uskutečnilo v sobotu dne 20. 8. 2016 od sedmnácti hodin na místním fotbalovém hřišti a přilehlém zázemí. Akci pořádali místní dobrovolní hasiči ve spolupráci s Obcí Číčenice v rámci projektu Oranžového roku 2016.

O hudební produkci se staral DJ Olin a jinak ostatní program byl plně v režii hasičů. Připravili posezení na lavicích pod stany, bylo připraveno pohoštění a občerstvení. A tak se hovořilo, jedlo, pilo a kdo měl zájem, mohl si i zasoutěžit.

„Děti soutěžily v pojídání sladkostí, což se setkalo s velkým úspěchem. Pro dospělé pak byly vyhlášeny soutěže v mužské i ženské kategorii v pojídání párků na čas a také v pití piva. U hasičů se zkrátka muselo hasit,“ říká Josef Trs, jeden z organizátorů. Další zajímavou disciplínou byl hod pivním sudem na dálku. „Tady je potřeba říci, že byly viděny i skvělé výkony. Vždy nejlepší v daných disciplínách byli odměněni diplomy a malými, leč praktickými věcnými dárky. Čas příjemně plynul, všichni se dobře bavili. A to je dobře.  Je potřeba poděkovat organizátorům, jak z řad místních hasičů, tak i zajištění z obce. Byla to dobrá akce a nezbývá, než se těšit na příští ročník,“ zhodnotil Josef Trs povedenou akci.