Pochod na Kamýk

Pochod na Kamýk

Každý příznivec turistických pochodů a víkendových zpestření byl v neděli 1.5.2016 nachystaný na výstup na rozhlednu Vysoký Kamýk.

Již tradičně se na prvního máje koná první akce „Oranžového roku v obci Všemyslice“ – Májový pochod na Vysoký Kamýk. Každý si v podstatě může zvolit, odkud půjde dle svých možností a fyzických sil. Ti odvážnější zvolili trasu dlouhou 8,3 km z neznašovské návsi přes Újezd a Všeteč. Ostatní se vydali ze Všeteče od horácké hospůdky a tato trasa měřila 3,4 km.

„Počasí po cestě bylo příjemné, ale na vrcholu rozhledny studeně foukalo. Přesto stálo za to vydat se ještě po 160 schodech a vychutnat si pohled do okolí a pestrou zelenou jarní barvu stromů. Nejlépe byla k vidění dominanta Jaderná elektrárna Temelín,“ říká místostarostka obce Marie Švehlová.

 Po druhé hodině se na Kamýku pohybovalo již na 150 „pochodníků“ i se svými čtyřnohými mazlíčky -  psy i koňmi.

Bylo připravené občerstvení a možnost zakoupení i nové turistické vizitky.

Kdo vydržel na Kamýku o něco déle, mohl si vyposlechnout povídání správce rozhledny pana Voneše o Osadě Černý havran, která je nedaleko rozhledny.

„Děkuji všem, co se podíleli na přípravě akce, Skupině ČEZ a všem, co se rozhodli na prvního máje, nejen vyhledat rozkvetlou třešeň, ale i strávit odpoledne pohybem a společným setkáním,“ zakončila poděkování povedený výlet paní Švehlová.