Páté Velikonoční trhy v Temelíně

Páté Velikonoční trhy v Temelíně

Téměř 25 000 korun si za pouhé tři hodiny prodeje vydělaly tři neziskové organizace na unikátních Velikonočních trzích v areálu Jaderné elektrárny Temelín. Tržbami se tak přiblížily provozu běžně velkého obchodu. Největší zájem vzbudila mezi zaměstnanci a návštěvníky keramika a lahůdky

Výrobky svých chráněných dílen přijel prodávat Domov sv. Anežky, Nazaret Borovany a Portus Slapy. „Jde o jeden z nejúspěšnějších projektů. Víme, že tím pomůžeme potřebným a zároveň je to skvělá možnost, jak si opatřit dárky, nebo třeba velikonoční dobroty,“ vysvětluje mimořádný zájem zaměstnanců vedoucí útvaru komunikace Petr Šuleř.

Zajímavé nabídce výrobků neodolaly ani průvodkyně temelínského infocentra Hanka Marečková a Jitka Lhotská, které si vybraly velikonoční výzdobu nejen domů, ale i pro návštěvníky do infocentra. "To, že můžeme udělat radost návštěvníkům a zároveň přispět na dobrou věc, nás těší," usmívá se Hanka Marečková.  

Spokojeni byli i zástupci neziskových organizací. "Tady v elektrárně Temelín prodáváme podruhé a letošní prodej byl rekordní.  Moc děkujeme všem zaměstnancům, kteří si u nás výrobky koupili. Získané peníze využijeme částečně na provoz sociálně-terapeutických dílen a na aktivity, které s touto činností souvisí. Největší zájem mezi zaměstnanci byl o malovanou keramiku, která úplně celá od začátku vzniká u nás. Nekupujeme žádné polotovary, kromě prášku, který se rozmíchá na licí hmotu a nakonec vzniknou tyto krásné výrobky," uvedla Marie Verboon Filipová, ředitelka borovanského Nazaretu – Střediska DM CČSH, který má 28 klientů. Spokojená odjížděla z elektrárny Jaroslava Kosová z obchodního oddělení Domova sv. Anežky z Týna nad Vltavou. "Jsme velmi spokojení a myslím si, že s nabídkou byli spokojení i vaši zaměstnanci, kteří jsou velmi milí a vstřícní, pochválí věci. Zaujali jsme je našimi novými výrobky z tkalcovské a košíkářské dílny a také jsme představili nový design keramiky, který vaši zaměstnanci zatím neznali,“ říká paní Kosová.

Jihočeské organizace doplnil stánek sociálně-terapeutické dílny Portus Slapy, která nabízela originální balení utopenců a nakládaných hermelínů.

Podobná akce se v areálu Temelína letos uskuteční ještě jednou – těsně před Vánoci.