Oranžový rok 2016 ve Vodňanech

Oranžový rok 2016 ve Vodňanech

Vodňanské rybářské dny (VRD) s mnoha akcemi a sportovní odpoledne školní mládeže – to jsou dva pilíře Oranžového roku ve Vodňanech.

Také letošní již 26.ročník VRD v květnových dnech lákal návštěvníky mnoha nabídkami. Nechyběl Večer přátelství v Kulturním domě (setkání folklorních souborů partnerských měst), rybí trh na náměstí, vystoupení známých i méně známých kapel na pódiu na náměstí či na sportovním areálu Blanice. I děti si přišly na své na 6. Jihočeské výstavě her a hlavolamů. Rybářské dny lákaly i na dny otevřených dveří v SRŠ a VOŠ VHE a FROV JU Vodňany, nemálo návštěvníků vyrazilo na prohlídku výstavních i experimentálních prostor a za živými rybami. Velkou pozornost poutala i „projížďka“ na Oranžových kolech Nadace ČEZ, výtěžek byl věnován našim nejmenším v Mateřské školce.

                Sportovní zápolení na tradičním červnovém turnaji pod záštitou starosty města se letos vydařilo. Počasí přálo, a tak bylo možno zhlédnout řadu hodnotných výkonů – z nejúspěšnějších mladých sportovců byl vybrán tým, který poté reprezentoval naši Základní školu a Gymnázium Vodňany na okresním kole Poháru rozhlasu v Blatné.

                „Oranžový rok 2016 opět splnil očekávání, za což patří velké poděkování Skupině ČEZ za její velkorysý příspěvek. Děkujeme i návštěvníkům a vlastně všem účastníkům a těšíme se za rok opět na shledanou ve Vodňanech,“ říká ing. Blanka Vykusová z odboru správy majetku a investic Městského úřadu Vodňany.