Oranžový rok 2016 v Protivíně

Oranžový rok 2016 v Protivíně

„Kdo cvičí, nezlobí!“ řekli si na Městském úřadě v Protivíně a uspořádali s tímto názvem v areálu fotbalového hřiště v sobotu 4. 6. 2016 s ForBody studiem Hanky Bískové dětský den.

Vystoupení a zábavu zajistili členové Aerobic Forbody Písek, Dětský aerobik Protivín, Taekwondo Protivín, Dětský domov Žíchovec, Dětský klub Pohádka Písek, Pole Dance ForBody, Zumba team Protivín a Mladí hasiči SDH Záboří. Děti i dospělí se bavili při tanci a zpěvu účinkujících. Při předvádění „tance u tyče" byli všichni překvapeni krásou i náročností sestavy, kterou účinkující předvedli. „Při dalším doprovodném programu, kterým byla soutěž v dětském aerobiku, tenisová školička, pétanque a hry pro děti, výtvarná dílnička, malování na obličej, jízda na koni a LEZETO Písek si dětičky vyzkoušely různé druhy sportů, byly skvěle pomalovány motýlky, hady a jinou havětí,“ usmívá se Svatava Nečasová z finančního odboru MěÚ Protivín a pokračuje: „Odpoledne se velmi vydařilo, návštěvnost akce byla velmi vysoká, účastníky skvěle hodnocená a celkový dojem prostě na jedničku. Rovněž přálo počasí a tak nezbývá než doufat, že i příští dětský den bude opět ve sportovním areálu fotbalového hřiště v Protivíně.“

Městské slavnosti protivínské, které se konaly 27. 8. 2016, měly letos již desáté narozeniny. „A s trochou pýchy můžeme konstatovat, že za ta léta bylo v Protivíně k vidění a slyšení mnoho a mnoho zajímavého,“ říká Svatava Nečasová.

Letošní slavnosti se počasím vyrovnaly těm loňským a teplota opět přesáhla 30°C. Ani vysoká teplota však neodradila návštěvníky od rozpáleného protivínského náměstí a přišli se podívat na mažoretky z Písku, kontaktní žonglování RENDOLF, exhibici TAEHANU, představení Aerobiku ForBody Písek, taneční diskopříběh EVILDANCE, Bubble show Matěje Kodeše a ohňovou show skupiny Neo Perkusio.

Do uší návštěvníků hráli Babouci, Petr Bende a band, Cimbálová muzika Grajcar, 5P Luboše Pospíšila, Petra Janů se skupinou Amsterdam, Věra Špinarová a Adam Pavlík band, Čechomor, Xindl X a ukončení zbylo na kapelu Strahov. „Pro nejmenší návštěvníky byl také připraven bohatý program - Divadlo Víti Marčíka, Kamarádi v divadle, kontaktní žonglování Rendolf, kapela Pískomil se vrací, trial show a nakonec dechovka  Netolička,“ představila bohatý program paní Nečasová.

Další doprovodný program byl ve Švehlově parku, kde byla ke zhlédnutí fantastická vodní show v provedení SDH Milenovice, na nádvoří protivínského zámku prezentovali svou činnost Kocanďáci Protivín, Junák Protivín, APICENTRUM Protivín a HORIZONT, o.s. Protivín.

„Dalším místem, kde byl k vidění doprovodný program, bylo I. nádvoří protivínského zámku, kde probíhaly Hry inspirované světadíly v provedení VV PROMOTION, před zámkem byla horolezecká stěna, překážková dráha, dobový kolotoč, klaun, projížďky na koních, prohlídka hasičského vozu SDH Protivín nebo jízda na kladce. Na nádvoří kaplanky ukázal své umění mistr dřevořezbář M. Štěrbák,“ přiblížila další dění jedna z organizátorek akce.

„Díky bezmračnému a teplému počasí a dlouhodobé spolupráci a podpoře Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ v rámci Oranžového roku 2016 si mohli malí i velcí návštěvníci, kterých dle odhadů přišlo přes tři tisíce, užít hezký sobotní den. Doufáme, že i příští rok se v pořadí již jedenácté slavnosti opět povedou,“děkuje a přeje si na závěr paní Nečasová.