OLEŠNÍK ŽIJE: Veteráni střídali hasiče

OLEŠNÍK ŽIJE: Veteráni střídali hasiče

Sobota 7. května 2016 v Olešníku začala slavnostním zahájením Jarní 2. části Obvodového kola HRY PLAMEN Mladých hasičů. Sjelo se zde 43 družstev mladých hasičů, kteří soutěžili v Požárním útoku a Závodu požárnické všestrannosti.

Soutěž probíhala v okolí veřejné plovárny, fotbalového stadionu, dětského hřiště a prostranstvích za řadovými domy. Prostory veřejné plovárny jsou již renovovány a připraveny na zahájení sezóny 2016. Bylo zde dobudováno i sociální zázemí pro invalidy. Soutěž trvala do pozdních odpoledních hodin. Olešník se umístil za vítězným družstvem Chrášťany a druhým z Dolního Bukovská na celkovém třetím místě. „Počasí nám vyšlo nádherné, dosažené výsledky byly vynikající a soutěž se nesla v duchu 'není důležité zvítězit, ale zúčastnit se',“ řekl starosta Olešníku Jaroslav Pavlica. Tato akce byla organizována Okresním sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska a SDH Olešník spolu s obcí Olešník za finanční podpory Skupiny ČEZ a.s. v rámci Oranžového roku 2016.

Aby toho nebylo málo, kolem poledne se začali sjíždět před budovu Obecního úřadu pořadatelé 46 ročníku milovníků veteránů na spanilou jízdu po Jihočeských obcí. V 10.30 hod. bylo odstartováno na Křivonosce. Na 95 km dlouhou trasu vyjelo 6 velocipedů, 150 motocyklů a 110 automobilů. Olešnická náves po celou dobu s napětím sledovala „zvláštní zkoušku“, kde měl každý možnost pořádně si tyto historické skvosty prohlédnout. 

Ještě týž den v odpoledních hodinách probíhala soutěž SDH První velká cena okresu v Mydlovarech, kde soutěžilo naše A mužstvo muži a obě družstva žen. „Na závěr dne v předvečer Státního svátku jsme ještě položili věnec u Pomníku padlých v obou světových válkách. Mohu jen konstatovat, že kdyby v tento den bylo „sčítáni lidu“, měl by Olešník možná o něco více než dvojnásobek současného počtu obyvatel,“ zakončil rušný den starosta Pavlica.