Náročný víkend Protivínského Taekwonda

Náročný víkend Protivínského Taekwonda

V sobotu 10.12.2016 se konal v Pelhřimově již 22. ročník turnaje ve sportovním boji.

Vánočního turnaje se zúčastnilo celkem 450 závodníků v sobotu a 450 závodníků v neděli z celé České republiky, Rakouska, Polska, Německa, Maďarska, Chorvatska, Španělska, Švédska, Anglie, Ruska, Běloruska, Izraele, Slovenska a Slovinska. Z našeho oddílu se zúčastnilo celkem 5 závodníků - Nella Kalíšková, Martina Babáková, Aleš Benák, Tom André Nickel a Matěj Hudák.

Všichni závodníci dali do bojů celé své závodnické srdce a byla z toho výborná umístění v těžké konkurenci. Pro protivínské taekwondo to byly další cenné zkušenosti se zahraničními závodníky a jejich bojovými zkušenostmi.

Umístění :

3. místo - Nella Kalíšková, Martina Babáková, Tom  André Nickel, Matěj Hudák

5. místo – Aleš Benák

V neděli 11.12.2016 proběhly zkoušky na vyšší technické stupně pod vedením našeho korejského mistra Youn Jae Lee.

Všichni Protivínští taekwondisté  zúročili své dosavadní zkušenosti a dovednosti nabyté při náročných trénincích a seminářích. Mistr všem vysvětlil u jednotlivých pohybů, co přesně znamenají a k čemu slouží. Poté proběhly samotné zkoušky. Zde ještě jednou vše sami cvičenci předvedli. „Dva naši cvičenci Martina Babáková a Miroslav Plundrich se přiblížili k prvnímu danu (mistrovskému stupni černý pás). Získali zkoušku na červený pásek. Pokud budou pilně cvičit, tak do dvou let by mohlo mít  taekwondo v Protivíně další černé pásky,“ říká Josef Kubička, jeden z hlavních organizátorů.

Mistr byl se zkouškami spokojený a svěřence chválil. Zároveň jim dodal chuť do dalšího cvičení.