Mezinárodní den dětí v Číčenicích

Mezinárodní den dětí v Číčenicích

Tak jako každoročně oslavily děti Mezinárodní den dětí s Číčenickým klubem a ve spolupráci s obcí Číčenice v rámci „Oranžového roku 2016“. Tentokrát děti navštívily zážitkový park Zeměráj v Kovářově.

„Na ploše 9 hektarů naše děti našly více než stovku různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů podporujících kreativitu, pozornost, zručnost, obratnost, rovnováhu, schopnost měnit zažité stereotypy. Hodiny a hodiny děti běhaly, přelézaly, vymýšlely, tvořily a objevovaly. Zúčastnily se interaktivních programů v reálně ztvárněném prostředí vesnice z období raného středověku, prošly si přírodní stezku s mnoha zábavnými i naučnými úkoly, vyzkoušely si svou fantazii v herních výstavních prostorách. Krásu české přírody a historie zde vnímaly nejen zrakem a sluchem, ale také prostřednictvím svých bosých nohou,“ popisuje den plný zážitků jedna z organizátorů, Lada Nohejlová.

Zeměráj je výjimečný nejen bohatstvím smyslových zážitků, ale zejména jejich propojením se získáváním nových vědomostí a poznáváním širších souvislostí kontinuity lidského života a jeho provázanosti s přírodou. Je místem relaxace a prožitku nezapomenutelných chvil.

„Děti i rodiče si tento den náramně užili a za to patří velký dík našemu generálnímu partnerovi JE Temelín, Skupina ČEZ,“ říká paní Nohejlová.