Kuberna Moped Cup 2016

Kuberna Moped Cup 2016

Třetí ročník závodu „Kuberna Moped Cup“ o Pohár starosty městyse Dolní Bukovsko se jel v sobotu 27. srpna 2016. Akci připravil OV Horní Bukovsko, Městys a OKZ Dolní Bukovsko ve spolupráci s JE Temelín Skupiny ČEZ. Akce byla jednou z mnoha, které proběhly v rámci projektu Oranžový rok v městysu Dolní Bukovsko.

„Registrovaných závodníků se sešlo celkem 20 a všichni disponovali mašinami s odpovídajícími parametry. Úderem třinácté hodiny odstartoval první závodník a s obrovským elánem začal zdolávat závodní trať. Každý závodník absolvoval dvě kola a započítával se lepší čas. Pořadatelé závodu pečlivě zapisovali časy jednotlivců,“ popsal začátek závodů pan J. Klika, jeden z pořadatelů. Kromě časovky ale museli závodníci absolvovat také jízdu zručnosti na připraveném závodišti, na němž nechyběly branky, pohyblivé lávky, slalom a převážení sklenice plné vody z jednoho stolu na druhý. A právě tato disciplína docela zamíchala s pořadím závodníků na výsledkové listině. Když dorazil poslední závodník, začalo sčítání a porovnávání výsledků. Během pár minut byl znám letošní vítěz, kterým byl Libor Bumba domácí jezdec, který obhájil vítězství z minulého ročníku. Druhý nejlepší čas měl pan Bojtil z Bečic. Na třetím místě se umístil pan Holý ze Zlivi. Diplomy, pohár a vavřínové věnce předával zástupce pořádajícího osadního výboru a nechyběla ani krásná hosteska s chlazeným šampaňským.

„Již během závodu byla pro diváky připravená pěkná podívaná. Na návsi bylo zaparkováno 46 nádherných silných motocyklů a 3 tříkolky. Po vyhlášení vítězů následovala spanilá jízda vesnicí, na kterou se vydali závodníci, ale i všechny silné stroje, které zde čekaly,“ říká pan Klika.  

Pak již nic nebránilo dobrému občerstvení v podobě pečeného selátka a lahodných klobás. O zábavu se postarala skupina DĚLOBUCH  a do víru tance se postupně zapojila mladá i starší generace.

„Také tento ročník se podařil, počasí bylo nádherné a organizátoři jsou spokojeni. A tak nezbývá než poděkovat pořadatelům  a  generálnímu partnerovi celé akce JE Temelín Skupiny ČEZ a těšit se na další ročník a spolupráci při jeho organizaci,“ za všechny poděkoval pan Klika.