Keramika a malba zdobí vánoční infocentrum

Keramika a malba zdobí vánoční infocentrum

Až do konce prosince můžete navštívit výstavu výrobků keramické dílny KESEL a obrazů Jaroslava Zikmundovského.

Keramická dílna KESEL – Miloš Silovský vznikla v roce 1992 jako chráněná dílna s odborným dohledem Elišky Silovské, absolventky SPKŠ v Bechyni. Výroba začala ručně malovanou keramikou na bílém podkladu později se rozšířila o různé techniky, a to i experimentální.

„Povodeň 2002 málem tuto dílnu zrušila, bylo zničeno mnoho vybavení, modelů, návrhů a také se přerušily kontakty s odběrateli. Nyní především vyrábíme na zakázku a pro obchůdek Okno u Floriána v Jindřichově Hradci,“ říká Miloš Silovský. Dílna rovněž vyrábí dekorační výrobky a bytové doplňky z jiných materiálů.

Ke zpestření výstavy přispívá i milovník Jižních Čech Jaroslav Zikmundovský (*18. 3. 1955), výtvarník a pedagog, který se zabývá volnou tvorbou, zejména malbou a kresbou. Studoval scénografii na SUPŠ a dále scénografii a loutkářství na DAMU. „Inspiraci nacházím v přírodě, především v jihočeské krajině, ale i v mezilidských vztazích,“ svěřuje se výtvarník. Tvoří a vystavuje občasně, neboť je přesvědčen, že užitného umění je kolem nás dosti.  „Za důležitější považuji schopnost obecného, poučeného a radostného  vnímání  světa kolem nás. Toto přesvědčení se snažím dále předávat,“ říká Zikmundovský.

 

Infocentrum je otevřeno denně 9:00 - 16:00 hod.

Uzavřeno: 24., 25. a 26.12.2015, 31.12.2015 a 1.1.2016

Vstup volný.