Keramické trhy a Koloběžková GP přilákaly do Bechyně tisíce lidí

Keramické trhy a Koloběžková GP přilákaly do Bechyně tisíce lidí

Až tři tisíce lidí si v sobotu 30. července nenechaly ujít návštěvu Bechyně. Důvodem byly zdejší již tradiční keramické trhy, jejichž program obohatil mimo jiné oblíbený 44. ročník Koloběžkové Grand Prix. Obě akce ve městě proslaveném keramikou a lázeňstvím podpořila v rámci Oranžového roku v okolí Jaderné elektrárny Temelín Skupina ČEZ.

„Keramické trhy ve spojení s koloběžkami mají dlouhodobě vynikající ohlas a zcela zaplněné náměstí T. G. Masaryka je toho jasným důkazem. Velký přínos má z hlediska návštěvnosti také propojení s Létem na Bechyňce, tedy s jízdami speciálních historických vlaků tažených parní lokomotivou Elinka mezi Táborem a Bechyní,“ uvedl bechyňský starosta Pavel Houdek.

Trhy na náměstí zahájila v 9 hodin přehlídka osmi desítek motocyklů značky Harley Davidson. V bohatém kulturním programu, který trval až do večera, se pak představily skupiny Piňakoláda, Kalandra Memory Band, Luboš Pospíšil + 5P a Zelená pára. Odpoledne projeli náměstím i účastníci hlavního, čtyři a půl kilometru dlouhého závodu unikátní velké ceny koloběžek.

Recesistický rozměr klání podtrhly také kostýmy některých účastníků, či osobité konstrukce některých „odrážedel“ pro více jezdců. Absolutní primát v tomto směru jednoznačně patřil speciálně upravenému koloběžko – automobilu pro osm závodníků. „Akce byla skvělá. Dětských kategorií se zúčastnilo 180 přihlášených závodníků a zhruba 120 nastoupilo do hlavního závodu. Obrovský byl také zájem diváků,“ konstatoval Peter Mačko, předseda zájmové organizace Zbytek světa, která čtyřiačtyřicátý ročník GP organizovala.

Kulturní léto v Bechyni je v plném proudu a místní obyvatelé i návštěvníci města na Lužnici se mají stále na co těšit. Na prázdninovém programu je například festival dechových hudeb, Bechyňské doteky a celá řada dalších kulturních, sportovních a společenských akcí.

Možnosti městského rozpočtu mají pochopitelně svá omezení, takže zajištění takto rozsáhlé a kvalitní nabídky programů a akcí pro veřejnost by nebylo možné bez finanční pomoci dalších partnerů, především Jihočeského kraje a Jaderné elektrárny Temelín. Řada sportovních, kulturních a společenských akcí ve městě je podporována z prostředků získaných v rámci projektu Oranžový rok Skupiny ČEZ v podstatě celoročně,“zdůraznil starosta.