Hřišť rekordně přibylo

Hřišť rekordně přibylo

Hned tři sportovní hřiště přibyla v pouhých šesti dnech na Českobudějovicku. Nově si je užívají lidé v Bechyni, Žáru i Horní Stropnici. Rychlý nárůst počtu hracích a sportovních ploch souvisí s příznivým počasím i pravidly Nadace ČEZ, která na ně přispěla.

Příznivé počasí pro stavbu a fakt, že na přelomu dubna a května opouštějí školáci a sportovci tělocvičny a přesouvají se na venkovní plochy. To jsou podle starostů hlavní faktory rychlého růstu počtu sportovišť v jižních Čechách. „Teoreticky mohou děti sportovat a hrát si venku celoročně, ale ve větší míře se na hřiště přesouvají samozřejmě na jaře, proto jsme otevření chtěli stihnout co nejdřív. A podařilo se,“ vysvětluje starosta Bechyně Pavel Houdek. Tady otevřeli hrací plochu v areálu školy ve čtvrtek.

O pouhé dva dny je předběhli v Žáru, obci ležící mezi Trhovými Sviny a Novými Hrady. „Třeba naši nohejbalisté se už nemohli dočkat, stejně jako děti z mateřské školky. Ale multifunkční a bezpečná hrací plocha s umělým povrchem bude samozřejmě sloužit všem,“ pochlubil se starosta Miloš Pecháček. Plány obce zde počítají ještě s dalšími stavbami, především s pergolou a zázemím pro sportovce.

Celkem přispěla na všechna tři oranžová hřiště Nadace ČEZ jedním a čtvrt milionem korun, další peníze do úprav investovalo město i obce. „Zájem o oranžová hřiště je enormní celoročně. V těchto případech jde o projekty, kdy žadatelé byli úspěšní na podzim. Zimu tak měli na přípravu a se stavbou začali hned, jak to počasí dovolilo,“ upřesnil za Nadaci ČEZ Petr Šuleř, vedoucí komunikace elektrárny Temelín.

Nadace ČEZ v Česku pomáhá budovat dětská a sportovní hřiště od svého založení v roce 2002. Za tuto dobu podpořila vznik více než 330 hracích ploch celkovou částkou přesahující 300 milionů korun. Více než desetina z nich se nachází právě v jižních Čechách.