Doubrava Open 2016 – amatérský turnaj ve stolním tenisu

Doubrava Open 2016 – amatérský turnaj ve stolním tenisu

V rámci projektu Oranžový rok 2016 v Chrášťanech se v Doubravě uskutečnil 16.7.2016 již třetí ročník amatérského venkovního turnaje ve stolním tenisu nazvaný Doubrava Open 2016. Předchozí dva ročníky se setkaly s velkým ohlasem, proto bylo jasné, že nejen hráči se velice těší.

Již ranní prezence předčila očekávání, když na turnaj se přihlásilo 24 účastníků.Mezi nimi i dvě ženy – a nevedly si vůbec špatně. Tentokrát nedorazil dvojnásobný vítěz a obhájce prvenství Ladislav Šulc a cesta k titulu se tak otevřela pro ostatní borce. Hrací systém byl podobný jako v předchozích ročnících – úvodní boje ve skupinách (tentokrát 3 základní skupiny po 8, nadstavbová část pak ve skupinách po 6) se hrály na jeden set, následné play-off a zápasy o umístění se hrály na dva vítězné sety, finále pak na tři vítězné sety. „Hra na tomto turnaji je specifická proto, že se hraje venku na betonovém stole, mnohokrát do zápasů může kromě schopností hráčů promluvit také počasí, zejména tedy vítr. A že o některé větrné momenty opravdu nebyla nouze,“ přibližuje podmínky starosta obce Chrášťany Josef Vomáčka.  

Po odehrání základních skupin postoupilo prvních 12 do horní nadstavby, ta horší dvanáctka do spodní nadstavby. Tímto rozdělením bylo dosaženo velkého množství zápasů pro každého, každý účastník si opravdu zahrál dosyta. I následné play-off se hrálo vždy až do konečného umístění. Do čtvrtfinálového pavouka se probojovalo 8 nejlepších z nadstavbových skupin. O kvalitě a vyrovnanosti hráčů svědčí i to, že například jeden z favoritů a loňský finalista Petr Hazlbauer ani nepostoupil ze základní skupiny. Letošní ročník přinesl zatím nejpočetnější pole účastníků a líté boje probíhaly až do pozdního odpoledne. Součástí byla opět neobvyklá soutěž v „obíhání kolem věží“, která přinesla všem zúčastněným hodně radosti a nouze nebyla ani o různé kuriózní situace. Předchozí dvojnásobný triumf letos nezopakoval David Vajgl, nejen on se musel sklonit před uměním a zejména herním štěstím Martina Šímy, který tak převzal z rukou starosty obce cenný speciální pohár.

V hlavní soutěži nakonec prošla do finále dvojice Josef Vomáčka a Vojta Hrneček. Prvně jmenovaný oplatil soupeři porážku ze základní skupiny a finálový zápas vyhrál 3:0 na sety. Po druhém a třetím místě, jež vybojoval v předchozích ročnících, si Pepa Vomáčka mohl sáhnout na pohár pro první místo! Nutno přiznat, že s velkým štěstím a zejména díky neúčasti hlavního favorita …

Tento povedený turnaj patří mezi akce pořádané činnými spolky v obci a za podpory vedení obce, která tyto akce financuje prostřednictvím podpory od Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ. Proto společnosti ČEZ od všech účastníků patří velký dík. Tato forma spolupráce je v obcích kolem JE Temelín dlouholetá, úspěšná a oblíbená, a i my v Chrášťanech věříme, že v následujících letech bude pokračovat.