Děti si jedničky převzaly pod chladicími věžemi

Děti si jedničky převzaly pod chladicími věžemi

Honzík ukazuje otci vysvědčení: „Samá pětka! Teda něco tak strašného jsem ještě neviděl!" „Já taky ne, včera jsem tohle vysvědčení našel ve tvých věcech z mládí." Tak zní jeden z mnoha vtipů spojených s vysvědčením. Dvaatřicet dětí ze ZŠ Temelín si ho dnes převzalo v Infocentru Jaderné elektrárny Temelín.

Vysvědčení všech temelínských školáků naštěstí vypadalo mnohem líp. Samé jedničky měla téměř třetina dětí, vyznamenání získalo 25 žáků. Mezi dětmi bylo i pět prvňáčků. Čtyři z nich našli na svém premiérovém vysvědčení hned plný počet, tedy devět, jedniček. Byla mezi nimi šestiletá Dominika Mertlová. „Mám velkou radost. Ve škole si mi líbí, paní učitelky jsou hodné. Nejvíce mě baví matika,“ svěřila se Dominika krátce po převzetí svého prvního vysvědčení.

Úsměv na tváři a samé jedničky na vysvědčení měla i desetiletá Denisa Marková, která chodí do čtvrté třídy. „Jsem moc ráda a radost budou mít i mamka s taťkou. Do školy se učím tak nějak normálně a zatím to na ty jedničky vychází,“ poznamenala Denisa.

Jedním z nejpilnějších žáčků byl sedmiletý Jan Žižka, který nezmeškal ani jednu hodinu. „Mamka mi dává hodně ovoce a taky chodím často ven. A asi jsem měl i štěstí, že se mi vyhýbaly bacily,“ zdůvodnil Honzík stoprocentní docházku.

Temelínští školáci si pro vysvědčení do Temelína přijeli už popáté. Studijní výsledky jim spolu se starostou obce Petrem Macháčkem předávala ředitelka Bezpečnosti elektráren ČEZ Iva Kubáňová. „Bylo patrné, že naše infocentrum je pro děti příjemné zpestření. Sezení ve školních lavicích většinou spojují s povinnostmi. Předání vysvědčení je ale jiný den a mimo školu je pro ně určitě zajímavější,“ uvedla Kubáňová. Sladkou tečku za prvním pololetím tohoto školního roku pak udělal velký ovocný dort.

Dlouhodobě temelínskou základku navštěvuje přes třicet dětí. „K nedávnému zápisu přišlo šest dětí. Z páté třídy letos odejde pět žáků. Ti na druhý stupeň chodí zpravidla do Týna nad Vltavou. Jsme rádi, že v drtivé většině tento přechod zvládají,“ uvedla ředitelka ZŠ Temelín Michaela Macháčková.