„Dámská jízda“ vystavuje v temelínském infocentru

„Dámská jízda“ vystavuje v temelínském infocentru

Do konce března 2016 můžete navštívit výstavu obrazů Jaroslavy Linhartové, Ludmily Broncové a Jany Stejskalové z Českých Budějovic.

Malířka Jaroslava Linhartová je členkou Volného sdružení jihočeských umělců a pod záštitou tohoto sdružení prezentuje každoročně svá díla na společných výstavách členů nebo samostatně na různých místech naší republiky, ale i v zahraničí. Zároveň je také spolu s přítelkyněmi malířkami členkou „Dámské jízdy“. Má ráda přírodu, a tak maluje krajinu a různé květinové motivy. Líbí se jí také fantazy žánr a abstrakce, takže v jejím „repertoáru“ si může každý ten „svůj“ obrázek vybrat. Maluje pro radost z tvorby a doufá, že potěší i duši diváka.

Společně s paní Linhartovou vystavují malířky z „Dámské jízdy“ Jana Stejskalová a Ludmila Broncová. Ludmila Broncová své obrazy maluje technikou olej, akvarel, pastel i kresba, dle fotografie vytváří jak barevné, tak i černobílé portréty. „Od dětství jsem ráda kreslila. V mládí jsem navštěvovala LŠU v Českých Budějovicích pod vedením akademického malíře Milana Peterky. Zvláště portréty patří mezi mé oblíbené náměty,“ svěřuje se paní Bronzová. Jana Stejskalová vedle obrázků technikou akvarelu a pastelu také háčkuje figurky z textilu. „Nejraději z malířských technik mám akvarel, akryl a pastel. Také maluji podle přání na textil, např. na šaty a trička,“ dodává paní Stejskalová.

Společným mottem vystavujících malířek je citát Pabla Picassa: „Umění splachuje z duše prach všedního života…“

 

Výstavu v Infocentru JE Temelín můžete navštívit do 31. 3. 2016.

Otevřeno je denně 9:00 – 16:00 h., vstup volný.