ČEZ Triatlon Tálín 2016 – 22. ročník

V sobotu 2. července se v rámci Oranžového roku 2016 uskutečnil v Tálíně 22. ročník závodu ČEZ Triatlon Tálín 2016, který je tradičně součástí Jihočeského poháru v triatlonu.

Sportovní akci zahájili v 10:30 hod závody dětí. Postupně podle věkových kategorií odstartovalo celkem 50 dětí z celého Jihočeského kraje. Menší děti absolvovaly plaveckou část ve vodní nádrži na návsi, starší kategorie již plavaly v Tálínském rybníce. „Délky tratí u jednotlivých disciplin byly přizpůsobeny věku závodníků. Ti nejlepší z jednotlivých kategorií získali při slavnostním vyhlášení vítězů medaile a věcné ceny a všichni účastníci obdrželi diplomy a sladké odměny. Součástí triatlonového dne v Tálíně byl také vložený závod vozíčkářů. I na ně čekaly odměny, poháry a věcné ceny,“ říká starostka obce Jana Študentová.

Hlavní závod odstartoval ve 14:00 hodin. Do vod Tálínského rybníka se vrhlo celkem 60 závodníků z toho 12 žen.  Po výlezu z vody a přeběhu do depa na Tálínské návsi vyráželi závodníci na cyklistickou a poté na běžeckou část, které se odehrávaly na komunikacích kolem Tálína. Ty byly z důvodu bezpečnosti závodníků plně uzavřeny pro motorová vozidla.  Nejlepší z mužů Tomáš Plojhar z TTK Slavia VŠ Plzeň absolvoval 800 m plavání, 24 km na kole a 6 km běhu za 1:10:10 hod a první žena Eliška  Zelená  ze Sportovního oddílu plavání Kolín doběhla do cíle za 1:17:07 hod. Poslední závodník dokončil závod za 2:06:31 hod.  Vítězové jednotlivých kategorií získali poháry a věcné ceny. Prvním  třem  mužům a ženám v absolutním pořadí předala starostka obce kromě věcných cen také finanční odměny.  V závodě bojovalo také 8 závodníků z Triatlon teamu Tálín, z nichž nejúspěšnějšími byli Karel Juráň a Jaroslava Hlínová.

„Akce byla zakončena tradičním posezením s hudbou a tancem na Tálínské návsi, které však pokazil večerní vytrvalý déšť. Děkujeme generálnímu partnerovi Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ. Tato podpora umožňuje zajistit vysokou úroveň pořádaných závodů pro všechny věkové kategorie účastníků z řad dětí, dospělých i hendikepovaných sportovců,“ říká        Jana Študentová.