Bukovská škola slaví 110. výročí

Bukovská škola slaví 110. výročí

Sobota 18. 6. 2016 se stala velice významným dnem. Před 110 lety se otevřela vrata nově postavené školy a nová budova se stala centrem vzdělání v naší obci. Od té doby jejími vraty prošla hezká řádka úspěšných i méně úspěšných žáků, prožila dobré i zlé časy, ale nic jí to neubralo z její vznešenosti a krásy. I v dnešní době je stále dominantou obce a poutá pozornost návštěvníků Dolního Bukovska.

„Naším úkolem bylo důstojně oslavit toto výročí s ostatními obyvateli. Připravili jsme program na celý víkend. Sobota i neděle dopoledne začala dnem otevřených dveří školy i školky. K nahlédnutí byly i staré kroniky, které přitahovaly nejvíce zájemců. Návštěvníci obdivovali barevnost tříd a chodeb i vybavenost školy. Na prohlídku přišla nejen mladší generace, ale velice nás potěšila návštěva i těch starších, kterým bylo už hodně přes osmdesát a dokonce přes devadesát. Zavzpomínali, hodně porovnávali, ale stejně nakonec každý hledal starou, prosklenou skříň s vycpaninami. Setkání s nimi bylo velice příjemné a zase jsme se dověděli něco víc o naší škole,“ říká magistra Anna Šubrtová, zástupkyně ředitele školy.

Sobota pokračovala odpoledním setkáním se současnými i bývalými zaměstnanci, se zástupci zřizovatele a s ostatními pozvanými.

Zásluhou paní Dany Markové a dvou bývalých kolegyň Mileny Nesporé a Heleny Kovaříkové ožila betonová zeď u mateřské školy krásnými kresbami, které mají úspěch nejen u dětí, ale i u dospělých. Při této příležitosti jsme aspoň malou kytičkou vyjádřili naše obrovské poděkování.

Vpodvečer se konala slavnostní akademie žáků školy. O květinovou výzdobu kulturního domu se postarala paní Evy Ujková. Děti tančily, cvičily, recitovaly i zpívaly. Byla to pestrá vystoupení, oceněná potleskem spokojených diváků. Potlesk patřil nejen dětem, ale i jejich vyučujícím, které vše vymyslely, nacvičily, připravily. Byla to dřina, ale výsledek stál za to.

„Teď jsme na začátku dalších deseti let. Věřme, že nás čekají hlavně dobré časy, že budova školy dostane k novým oknům i nový kabát, aby byla ještě krásnější a přitažlivější,“ přeje si magistra Šubrtová a pokračuje: „Jaderná elektrárna Temelín Skupina ČEZ se stala největším sponzorem celé oslavy a díky této pomoci mohl být vydán Almanach posledních deseti let. Patří jí poděkování, protože díky Oranžovému roku je možné organizovat akce, které přispívají ke kulturnímu životu městyse.“