Boje o Vltavotýnskou Kremroli 2017

Boje o Vltavotýnskou Kremroli 2017

Listopadové závody O Vltavotýnskou Kremroli na mořských kajacích se pomalu stávají tradicí, je to poznat i na startovní listině. Ta se oproti předešlému ročníku zase rozrostla. Třetí ročník Vltavotýnské kremrole je už úspěšně za námi a sladké odměny rozdány.

8.11.2017

Pěkně rušno bylo v loděnici RK Týn už od pátku. Kromě vrcholících příprav sobotního závodu, poslední úklid, navážení a rozdělování cen pro vítěze se začali sjíždět i první závodníci. Bylo potřeba ještě na poslední chvíli doladit formu na sobotní závod.

V sobotu po deváté hodině se začali objevovat další závodníci, a jak se blížila hodina startu, plnila se i startovní listina. Ta letos dosáhla krásných padesáti posádek účastnících se bojů o sladké odměny, které se rozdávaly na stupních vítězů. Ty tradičně pro vítěze dodala firma Vltavotýnské kremrole – Radky Třískové. To byl asi hlavní důvod tak hojné účasti. A rozdávaly se samozřejmě i další hodnotné ceny od sponzorů a originální trofeje od Kuby Koberů.

Závodníci se na řece začali pomalu řadit a skoro jim nestačila šíře řeky, Paddleboardy startovaly z druhé řady. Odstartovalo se přesně ve 12:00 hodin výstřelem z děla. A byla to pořádná šlupka. Výstřelem se rozvlnila doposud klidná hladina Vltavy a všichni závodníci vyrazili k první otočce na soutoku Lužnice a Vltavy. Kromě mořských, sjezdových, rychlostních kajaků a padelboardů startovala letos i jedna turistická kanoe. Někteří závodníci po první obrátce končili u loděnice RK Týn – trať 6 km. Ti zdatnější pokračovali k druhé obrátce u nově zrekonstruovaného jezu v Hněvkovicích a zpět k loděnici – trať 15 km.

Nejrychlejší závodník na 15 km hlavního závodu v kategorii nad 50 let byl J.Bělka v čase 1:22:55.13 z klubu VK Hamr a nejrychlejší závodník na 6 km trati vedlejšího závodu v kategorii nad 50 let byl L.Blažek v čase 1:02:14.24 39 závodící za oddíl Tomíci.

Nejrychlejší závodnice v kategorii padelboardů na 6 km trati byla D.Halešová v čase 0:52:31.70 pádlující za oddíl SK Vltava Č.Krumlov.  Největší počet účastníků závodů bylo z domácích klubů, ale hned za nimi se dostavilo 14 závodníků z SK Vltava Český Krumlov. Dík za tak hojnou účast.

Nejvzdálenější účastník přijel z Litoměřic, i pár borců z Prahy se dostavilo. Letos jsme měli poprvé i mezinárodní účast Dumato Dimitrii.

Nejvíce se těšili na vyhlášení výsledků vítězové jednotlivých kategorií. To probíhalo jak jinak než ve sladkém opojení z kremrolí všech velikostí. Ceny doslova k zakousnutí, ale nemalou radost udělaly i věcné ceny od dalších sponzorů Pádlera, Vinotéky Handl, Krumlovského vodáckého maratonu, Města Týn nad Vltavou, Rumpoldu, Reality Horňák, Art Kafe, Pizza Hering, Fitness 14, ELBH-CZ, Pytyho Albíčko a ČEZu. Radost samozřejmě udělaly i originální trofeje od Kuby Koberů.

Díky všem jakkoli zúčastněným a zase za rok v listopadu 2018 v loděnici RK Týn na čtvrtém ročníku. Nebo i dříve třeba na novoročním Vltavotýnském kilometru nebo v březnu na Večerním Týnském krosu.

 

Karel Harbáček