Atomový senior v Dívčicích

Atomový senior v Dívčicích

V sobotu 29.10.2016 se v Dívčicích uskutečnil již třetí ročník setkání místních seniorů, pamětníků a příznivců dechové hudby pod názvem "Atomový senior". Akce se tradičně odehrává v tanečním sále kulturního domu místní části Česká Lhota.

     "Obec pořádá celou řadu akcí pro místní i přespolní. Většinou jsou určené dětem a střední generaci. Proto bylo nasnadě uspořádat i něco pro starší a pokročilé, aby i naši rodiče a prarodiče měli důvod se sejít, popovídat si a třeba si i zatančit," říká starosta obce Radek Livečka.

     Na akci vystoupila dechová kapela Netolická pětka, bylo připraveno pohoštění a pro ty aktivnější třetí ročník taneční soutěže poháru JE Temelín o "Atomového seniora". 

    „JE Temelín je stálým partnerem obce při pořádání většiny kulturních a sportovních akcí na Dívčicku. Přišlo nám tedy logické pojmenovat taneční soutěž s odkazem na blízkou jadernou elektrárnu. Bez podpory Skupiny ČEZ by se mnoho populárních akcí jen těžko uskutečnilo nebo by bylo nutné přistoupit k zavedení či zvyšování vstupného. Letošní ročník se opět mimořádně vydařil. Kapela hrála až do půlnoci a nakonec bylo nutné osazenstvo sálu přemlouvat k ukončení akce, jinak by se pravděpodobně tančilo až do rána," říká s mírnou nadsázkou starosta.