Atomový senior 2017 v Dívčicích

Atomový senior 2017 v Dívčicích

V sobotu 28.10.2017, na státní svátek, se v Dívčicích uskutečnil již čtvrtý ročník setkání místních seniorů, pamětníků a příznivců dechové hudby pod názvem "Atomový senior 2017". Akce se tradičně odehrává v tanečním sále kulturního domu místní části Česká Lhota.

     „Obec pořádá celou řadu akcí pro místní i přespolní. Většinou jsou určené dětem a střední generaci. Proto bylo nasnadě uspořádat i něco pro starší a pokročilé, aby i naši rodiče a prarodiče měli důvod se sejít, popovídat si a třeba si i zatančit,“ říká starosta obce Radek Livečka.

     Na akci vystoupila dechová kapela Netolická pětka, bylo připraveno pohoštění a pro ty aktivnější také čtvrtý ročník taneční soutěže poháru JE Temelín o "Atomového seniora". 

     „JE Temelín je stálým partnerem obce při pořádání většiny kulturních a sportovních akcí na Dívčicku. Přišlo nám tedy logické pojmenovat taneční soutěž s odkazem na blízkou jadernou elektrárnu. Bez podpory Skupiny ČEZ by se mnoho populárních akcí jen těžko uskutečnilo, nebo by bylo nutné přistoupit k zavedení či zvyšování vstupného. Letošní ročník se opět mimořádně vydařil. Kapela hrála až do půlnoci a nakonec bylo nutné osazenstvo sálu přemlouvat k ukončení akce, jinak by se pravděpodobně tančilo až do rána," říká s mírnou nadsázkou starosta.