1. 02. 12. 2016

  Místo stavění sněhuláků sázely děti stromy

  V Adamově na Českobudějovicku vzniká přírodní větrolam. Čtvrt kilometru dlouhé stromořadí vysadili zahradníci s pomocí dětí. Jeho cílem je zkultivovat a chránit rychle se rozrůstající zástavbu na vysoko položeném severovýchodním okraji obce. Obec pořídila stromy s významnou podporou Nadace ČEZ.


 2. 01. 12. 2016

  Myslivci, rybáři a hasiči obnovili ovocnou alej v Dražíči

  O obnovu rozsáhlé ovocné aleje na trase mezi obcemi Dražíč a Vranov se v listopadu postarali místní obyvatelé a zástupci všech dražíčských spolků. Myslivci, rybáři, hasiči, ale také třeba pomocníci z řad dětí vysadili na 160 stromů, které obnovily původní ráz jihočeské krajiny a od nynějška zpříjemňují procházky i výlety na kolech mezi oběma obcemi. Obnovu ovocného stromořadí podpořila Nadace ČEZ příspěvkem v hodnotě 98 tisíc korun.


 3. 29. 11. 2016

  První kolo Adventních prohlídek přitáhlo k Temelínu téměř 250 lidí

  Bylo to pěkné a zajímavé. Takové bylo nejčastější hodnocení návštěvníků, kteří si o víkendu prohlédli Jadernou elektrárnu Temelín. Celkem přes bránu jihočeské elektrárny prošlo téměř 250 zájemců o jadernou energetiku. Druhé kolo Adventních prohlídek bude pokračovat o nadcházejícím víkendu. Kapacita 270 osob je již naplněna.


 4. 28. 11. 2016

  Vánoční dílna v Číčenicích

  Stalo se již tradicí, že se v předvánočním čase v rámci projektu „Oranžový rok“ koná „Vánoční dílna“. Nebylo tomu jinak ani v tomto roce.